YÖNETİM KURULU

Hikmetullah Arvas – Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılı Van/Gürpınar doğumlu olan Hikmetullah ARVAS babasının memuriyeti sebebiyle ilköğretim eğitimini Mardin/Nusaybin’de lise eğitimini Ankara Mamak İmam hatip Lisesinde tamamladı. 2000 Yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun oldu. Ayrıca Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğtime devam etmektedir. 2003 yılında kısa dönem askerlik yaptıktan sonra bir süre serbest avukatlık yaptı. Halen bir kamu kurumunda avukat olarak görev yapan Hikmetullah ARVAS evli ve bir çocuk babasıdır.

M. Ömer Arvas - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1986 yılında Van merkezde dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini İzmit Gölcük’te tamamladı. 2004 yılında Isparta Özel Altınbaşak Kolejinden mezun oldu. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği, 2010 yılında Gazi üniversitesi Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Programlarından mezun oldu. Kısa bir süre Bursa’da özel bir kurumda eğitim koordinatörlüğü ve zihinsel engelliler öğretmenliği yaptı. 2011 yılından itibaren de Ankara’da MEB’e bağlı bir kurumda zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Politikası programında Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İbrahim Sena Arvas – Genel Sekreter

İbrahim Sena Arvas, 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1999 yılında girdiği Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2004 yılında bölüm birinciliği derecesi ile mezun olmuştur. 2004 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Genel Gazetecilik Bilim Dalı’ndaki yüksek lisans öğrenimini, 2006 yılında “II. Meşrutiyet’ten Bugüne Merkez Sağ Partileri, Merkez Sağ Gazeteleri: Yeni Şafak İncelemesi” başlıklı teziyle tamamlamıştır. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik Anabilim Dalı’nda doktora programına kabul edilen Arvas, “Cumhuriyet Döneminde Basında Etik Bağlamda Ortaya Konulan Uygulamalar ve Bir Meslek Örgütü: Basın Konseyi” başlıklı tez çalışmasıyla 2010 yılında doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Dr. İbrahim Sena Arvas, 18 Ağustos 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak, 20 Şubat 2012'de de Bölüm Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Arvas 2012 Ekim'inden, 2015 yılı Ocak ayına kadar, İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. 2015 yılı Ocak ayında Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak atanan İbrahim Sena Arvas, halen bu bölümde görevine devam etmektedir. Yrd. Doç. Dr. İbrahim Sena Arvas, 2007-2008 yıllarında Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmıştır. İbrahim Sena Arvas, 2010 yılından bu yana Polis Akademisi Başkanlığı, Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu’nda da, iletişim dersleri vermektedir. Arvas, 1999- 2001 yılları arasında İhlas Haber Ajansı’nda fahri muhabir olarak göreve başlamıştır. 2004-2005 yılları arasında İstanbul Anadolu Yakası’nda yayım yapan Tuzla Turkuaz Bakış isimli yerel gazetede, 2005-2007 yılları arasında ise kendisinin kurduğu ve yine aynı bölgede yer alan, İstanbul Anadolu Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini yürütmüştür. Arvas 2011 yılından bu yana Arz Medya Grubu'na ait Haber Arz isimli internet haber portalının ve İstanbul Anadolu Yakasında yayım yapan Gazete 216'nın ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kuruluna ait "Girişimcilik" gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini sürdürmektedir.

Ali Emre Arvas - Yönetim Kurulu ÜyesiFatma Gönül Dönder - Muhasip

Konya'da dogan Fatma Gönül Dönder ilk , orta , lise , üniversite egitimini Konya'da tamamladıktan sonra Konya ve farklı illerde İngilizce ögretmeni olarak görev yaptı. Yurtici ve Yurtdışında mesleği ile ilgili ceşitli eğitim programları ve faaliyetlerine katıldıDENETİM KURULU

Hamdullah Arvas - Denetim Kurulu Başkanı

1982 yılı Van Merkez doğumlu olan Hamdullah ARVAS 1987 yılı itibariyle İstanbul Sancaktepe ilçesi Samandıra bölgesinde ikamet etmeye başladı. İlköğretim eğitimini Mustafa Karaşahin İlköğretim okulunda, Lise eğitimini 2000/2001 dönem mezunu olarak Aziz Bayraktar İmam hatip Lisesinde tamamladı. 2007 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesinde MBA (İşletme Yöneticiliği) bölümünden Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. İş hayatına Özel sektörde başlayan Hamdullah ARVAS sırasıyla Aynı İşletmede Firma temsilciliği ve yöneticiliği yaptı. 2006 yılında Samandıra Belediyesinde çalışmaya başladı, 2008 yılında kısa dönem askerlik yaptıktan sonra 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel seçimlerde Ak Partiden Gençlik Kolları Kontenjanından Sancaktepe Belediyesi meclis üyesi ve arkasından Belediye Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Halen Sancaktepe Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hamdullah ARVAS evli ve bir çocuk babasıdır.

Hüsamettin Arvas – Denetim Kurulu Üyesi

1988 Van doğumlu olan Hüsamettin ARVAS; ilk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladı. 2006 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. 2009 yılında üniversite eğitimi esnasında 3 ay “Work and Travel” Programı ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin Eyaletinde bulundu. 2012 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB’de KOBİ Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı. İstanbul Anadolu Yakası KOSGEB Müdürlüğü’nde halen görevini icra etmektedir. Gaziantep Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi almaktadır. Evli ve bir kız çocuk babası olan Hüsamettin ARVAS, orta seviyede İngilizce bilmektedir.